fbpx
hammaste niiditamine

Kuidas niiditada hambaid ja miks see nii oluline on.

Hammaste niiditamise küsimus on üks sagedasemaid hambaravi kabineti teemasid. Sageli varjutab teemat ebakindlus niiditamise teostuses või arusaamatus, miks üksi harjast ei piisa. Harvem ei ole küsimus, kas ka lapsed peaksid hambaid niiditama?

Hambakatt

Üks olulisemaid teemasid, mida üldse suuhügieeni juures mõista on hambakatt. Hambakatt on suu keskkonna mikroobide elutegevuse jääk, valge tihke mass, mida sageli tajume keelega või näeme hamba igemepoolses servas. Hambakatt on mikroobidele koduks, selle abil kleepuvad nad omavahel kokku ja hambapinnale. Iga toidukorra ajal, kui suuõõne pH langeb hoiab hambakatt happeid tekitavad mikroobid sinu hambapinnal ja selle olukorra püsides kahjustub aegamisi katuga kokku puutuv hambapind. Kui oled hoolas ja eemaldad hambakatu, lased hambapinnal taastuda.

Hambakatt koguneb aga sageli kohtades, kust on seda keeruline eemaldada ja seetõttu tekivad hambaaugud pigem kahe hamba vahele.

Osaliselt neelame me hambakattu toidu ja süljega alla, kuid suur osa tekkivast massist koguneb igeme äärde ja hammaste vahele. Hea suuhügieeni teostamisel on oluline mõista, et hambakatt ei lahustu vees ega süljes ning ainuke võimalus seda eemaldada ongi mehhaaniliselt harja ja niidiga.

Hammaste Niiditamine

Vältimaks verevalumites nimetissõrmi, tasuks alustada niiditamist veidi kallima, kuid siiski mugava valmis niidikahvliga. Valmislahendusel on juba parasjagu niiti fikseeritud Y haara vahele ja saad keskenduda sellele, mis päriselt oluline.

Eesmärk nr 1 on tundega suruda niit kahe hamba vahele nii, et see ei plaksaks koheselt vastu iget. Selles osas võiks abi olla, kui hoiad niiditamiskahvlit 45 kraadise nurga all.

Kui oled esimese julgustükiga hakkama saanud siis nüüd on aeg tähelepanu pöörata kumbagi hamba seinale, mille taskus sa niidiga ripud. Ülesanne kaks. Suru hambaniit vastu parempoolset hambaseina ja liigu sellega üles nii kõrgele kui võimalik. Ära suru niiti igemesse.

Tõmba niit mööda sama hamba pinda nüüd alla suunas ja tee kõik samamoodi vasakpoolse hambaküljega. Jätka niiditamist kõikide hammaste vahel.

Kui sa ei ole hambaid varem niiditanud või on jäänud pikem vahe võib esineda igemetest veritsust. Ära lase end sellest heidutada ja jätka tublit hügieeniprotseduuri suhtumisel, et igemed on lihased ja need muutuvad treenides vastupidavamaks. Kui veritsus ei kao nädala- paari möödudes, siis konsulteeri oma raviarstiga, et teostada hammaste kontroll ja vaadata üle Sinu niiditamise tehnika ja nii käte, kui hammaste musklid 😀

Hammaste niiditamisel on hambaaukude ennetuses võtmeroll ja selle harjutamisega võiks alustada juba kuue-seitsme aastaselt. Vähem tähtis ei ole ka suuhügieeni toetamine ksülitool ja erütritooliga, mis vähendavad oluliselt tekkiva hambakatu kogust.

Facebook

Jaga postitust:

ksülitool peitu koerte eesr

Parima sõbra eest ksülitool peitu !

Sageli öeldakse, et inimese parim sõber on koer. Sõbrakuu lummuses keskendumegi nendele nunnudele ja nende tervise hoidmisele seoses ksülitooli sisaldavate toodetega. Ksülitool on looduslik magusaine,

Missioonitunne suunas ettevõtjaks, frenzy lugu

Motiveerituna eestlaste suuõõne tervise edendamisest lõi Rapla naine Hedy Lehtmets brändi frenzy, mille kaudu vahendab ainsana Eestisse maailmas aastakümneid tuntud tõenduspõhiseid ja tõhusaid hambaaukude ennetusvahendeid

Kingime Sulle 10% sooduskupongi!

Registreeri ennast frenzy kliendiks, ning meie kingime

Sulle sooduskupongi esimeseks ostuks!