fbpx
ksülitool peitu koerte eesr

Parima sõbra eest ksülitool peitu !

ksülitool peitu koerte eesr

Sageli öeldakse, et inimese parim sõber on koer. Sõbrakuu lummuses keskendumegi nendele nunnudele ja nende tervise hoidmisele seoses ksülitooli sisaldavate toodetega. 

Ksülitool on looduslik magusaine, mida tänapäeval sünteesidakse enamasti maisikestadest. Aeglase süsivesikuna on ksülitoolil inimesele palju kasulikke omadusi, magusaisu kontrollimisest kuni niisutajani kosmeetikatoodetes välja.

Üha enam ka toiduvalmistamisel kasutusel olev suhkruasendaja ksülitool peitub mitmel pool tarbekaupades, kui ka näiteks marjades ja mees. Inimese tervisele nii kasulik aga koerte jaoks eluohtlikult mürgine.

MIda teha, kui mu koer on saanud ksülitooli

Kui tead, et Su koer on söönud ksülitoolpastilli või toodet, mis sisaldab ksülitooli, võta viivitamatult ühendust oma veterinaariga. Ideaalis peaks koera võimalikult kiiresti, kuni ühe tunni jooksul, oksele ajama. Ideid selle teostamiseks annab telefonitsi veterinaar aga kõige levinum soovitus on manustada koerale üks teelusikatäis soola, mis vee abil palliks rullitud.         Ära kunagi ürita koera oksele ajada, kui ta on uimane või ei ole teadvusel. 

Mis kogus on eluohtlik?

Olenemata kogusest võib ksülitooli söömine koerale tõsiseid vaevusi põhjustada. Hinnanguliselt võib isegi 0,05-0,1g tarbitud ksülitooli koera 1 kilogrammi kohta kutsuda esile hüpoglükeemia.     Seega juba üks pastill või närimiskummipadjake võib tähendada koera jaoks ülirasket terviseseisundit. 

MIks koerale mürgine?

Veresuhkru taset organismis reguleerib insuliin. Kui inimesel ei mõjuta ksülitooli tarbimine insuliinitaset organismis ja pigem isegi on soovituslik magusaine diabeetikutele, siis koerte puhul on see kahjuks vastupidine. Koertel tekib ksülitoolist kiiresti hüpoglükeemia(ohtlikult madal veresuhkrutase), värinad, krambid, nõrkus, oksendamine, minestus. 

Kuidas ma saaksin kaitsta oma lemmikut?

Kui kasutad kodus suhkruasendajaid, veendu, et ladustad neid turvaliselt ja Sa ei ”pudistaks” Talle koduseid küpsetisi. Käekotid või jopetaskud, kus võib olla pastille või närimiskumme hoia kapis või kõrgustes, kuhu uudishimulik koer ligi ei pääse.

frenzy SÕBER, kes lõpuni lugesid tea, et meie sõprade, meditsiinigrupi e-poes on meie sõpradele alati kõik suuhügieenitooted ja sonicare tavahinnaga hambaharjad -20% 

Jaga postitust:

ksülitool peitu koerte eesr

Parima sõbra eest ksülitool peitu !

Sageli öeldakse, et inimese parim sõber on koer. Sõbrakuu lummuses keskendumegi nendele nunnudele ja nende tervise hoidmisele seoses ksülitooli sisaldavate toodetega. Ksülitool on looduslik magusaine,

Missioonitunne suunas ettevõtjaks, frenzy lugu

Motiveerituna eestlaste suuõõne tervise edendamisest lõi Rapla naine Hedy Lehtmets brändi frenzy, mille kaudu vahendab ainsana Eestisse maailmas aastakümneid tuntud tõenduspõhiseid ja tõhusaid hambaaukude ennetusvahendeid

Kingime Sulle 10% sooduskupongi!

Registreeri ennast frenzy kliendiks, ning meie kingime

Sulle sooduskupongi esimeseks ostuks!